קוקוריקוב מצייץ על ה-NBA
סדרות הפלייאוף רצות ולא אחד כרן בורוכוב-דוראנטוב יאפשר לעם לעבור את אפריל בלי איזה אייטמון רוחש ורוגש. נאזין לו
29/4/2014    
 

פלייאוף NBA קוקוריקו לגמרי השנה, להוציא מיאמי, שלא מספיק יש לה את לברון, גם קיבלה את אל ג'פרסון מקרטע ממול.

אנשי "גרנטלנד" ו-ESPN ביל סימונס, ג'יילן רוז, זאק לואו ושאר חכמים, נוהגים לומר כי לרוב ההכרעה הולכת לקבוצה עם השחקן הכי טוב בסדרה (לא באופן מוחלט, נא לא לשלוף לי סדרות של מילווקי מ-84).

אז סקירה קלילה, נכון לרגע זה של הסדרות, בהתאם לתובנה הנ"ל.

מיאמי-שרלוט. הסדרה סגורה כבר, לברון עשה את שלו, כולל טיפוס עוד שלב שנאה אצל מי שמראש לא חיבב אותו. ווייד יכול לנוח לקראת טורונטו/נטס.

יוסטון-פורטלנד. מיליון הארכות, אבל כבר 1-3 למר למרכוס אולדריג', בלי ספק השחקן הכי טוב בסדרה, ובכלל בפלייאוף, נכון להיום. יוסטון ומקהייל כנראה בדרך הביתה.

שיקגו-וושינגטון. שני השחקנים הטובים בסדרה הם ננה וג'ון וול, חד וחלק. אי לכך- כבר 3-1. עד כאן הרעיון עובד. אבל לא חוכמה, זאת היתה פרשנות בדיעבד. עכשיו ננסה לנחש מה יהיו תוצאות שאר הסדרות, בהתאם למה שראינו עד כה.

גילוי נאות למהמרים בחבורה - ניסיון העבר מוכיח, כי ניתן להחליף במשפט הקודם את המילה "לנחש" במילה "לנחס".

טורונטו-נטס. ארבעה משחקים ודמאר דרוזן עושה שמות בזקנים של ברוקלין. מסתבר שהבחור באמת כוכב, לא סתם. השחקן הכי טוב בסדרה נכון לעכשיו.

למרות זאת, אני מהמר שסבא פול פירס, שגם הוא לא רע בינתיים, הולך להעלות הילוך, ולסחוב את המיליונרים סיבוב מעלה. מודה שגם יש כאן משאלת לב, פירס חביב עלי עד מאוד, אבל אני באמת חושב שהוא ווינר מספיק, אפילו עם ווילאמס וג'ו ג'ונסון העגלות על הכתפיים.

הקיצר - הראש (והפרינציפ) אומר קנדה, הלב הולך עם בוסטון.(כן, אני יודע).

ממפיס – OKC. המנצחת כאן הולכת עד גמר המערב, לפחות. מייק קונלי ומארק גאסול מצוינים, אבל דוראנט, גם בסדרה לא משהו בכלל (והרבה ריספקט לטוני אלן וההגנה של הדובים) , עדיין השחקן הכי טוב בסדרה.

אוקלהומה עולים, אבל בקושי, ממש בקושי.

דאלאס - סן אנטוניו. הרעיון שגמר המערב יהיה דאלאס נגד ממפיס, פתאום לא נראה כל-כך תלוש, הא? נביט רגע בקבוצת האליפות של דאלאס, שנתיים אחורה: רכז ותיק וחכם, גארדים גאנרים עצבניים, קרלייל, שון מריון ונוביצקי, וטאוויל הגנתי מתחת לסל.

מוכר, לא? רק מה, בינתיים השחקן הכי טוב של דאלאס הוא מונטה אליס, ולא נוביצקי. האם הוא גם השחקן הכי טוב בסדרה? משמע על כתפיו יביא את אליהו הנביא לסיבוב הבא?

לא חושב. טימי עוד שם, וגם פופ. הם יותר טובים.

צמוד, אבל סן אנטוניו.

אינדיאנה – אטלנטה. רבות כבר הושר וסופר על ההתפרקות המטורפת של אינדי העונה, בדגש על המטמורפוזה של היברט מהסנטר הכי טוב בליגה, לחיקוי גרוע של ווינפרד קינג.

מצד שני, פרו אנטיץ' עושה להם אולימפיאקוס. האמריקאים עדיין לא קלטו, שמי שגדל באירופה, ושיחק בבלגרד, יוון וטורקיה, ממש לא מתרשם מהקהל האמריקאי העלק-פנאט. לגבי השחקן הכי טוב בסדרה? ובכן, בינתיים די תיקו בין מילסאפ לפול ג'ורג'. לדעתי לפחות.

הימור - כשיתפזר העשן נגלה כי השחקן הכי טוב בסדרה היה דייויד ווסט. וכל עוד הוא הכוכב של הפייסרס הם ילכו רחוק. לא פול ג'ורג' החיפושית, בטח לא לאנס הפרחח. כמובן שהם צריכים אותם בכושר, אבל ווסט הכי חשוב, הכי מנהיג, והכי הכי.

אז ננה יחכה לדיוויד.

אחרונה, סדרת הסילון של הקליפרס (טפו!) וגולדן סטייט. גם כאן, עד עכשיו תיקו בגזרת ה"מי יותר טוב" , משמאל הציפלון סטף קארי, מימין הטנק בלייק. כשקארי מתחמם, הוא כנראה המחזה הכי מוצלח בעייסק היום, תענוג צרוף.

ברם, בסדרת הטוב משלושה שנשארה כאן, ספקות אם ללוחמים הקטנים יהיה מענה לבריון המעופף. הקליפרס יעלו ויקוו מאוד שממפיס יישארו בבית .כי גאסול ורנדולף זה כבר סיפר אחר לגמרי.

סיכום. על-פי עקרון השחקן הכי טוב בסדרה לוקח, השלב הבא מסתמן כך:

מיאמי - בוסטון (אופס, שוב טעיתי); אינדיאנה – וושינגטון; סן אנטוניו – פורטלנד; OKC – קליפרס; ומה ייצא מכל זה, זה כבר באמת גדול עלי.

ואם זה ייגמר בגמר של וושינגטון - ממפיס, וואלה, אני בעד.

 
 
גיורגי צ'קובסקי
 
 
ליאור אליהו
 
 
Powered By Art-Up