קמבל? או לה לה! (14.10.92)
אי אז בימים המצאנו את ספירת ההטבעות בחסות הסיפרה ואפילו שיווקנו את הפטנט. הנה עוד הצצה למטמון בארכיון. טורי תחילת הדרך במעריב, כ-300 גרם לחתיכה.
15/4/2021    
 

לפני חודשיים, והימים ימי קיץ לוהטים, שוחח נציג הסיפרה עם כתב כדורסל בל'אקיפ, ארנו לאקונט (אין קשר משפחתי לטניסאי), בעוד אחד מאותם ניסיונות לדלות פיסת אינפורמציה לגבי מי בא, מי הולך והאם הובטחה כבר חתימתו של קווין מגי, אותה מכונת יריה מדוייקת, בראסינג פריז.

"ומה אצלכם?", שואל פתאום לאקונט. באמת, מה אצלנו, חשב לעצמו הנציג ולא ידע בדיוק מה להשיב, שהרי כלום לא חדש, ורק חם וחם וחם. פתאום, באה ההברקה. "יש אצלנו תחרות הטבעות, אתה יודע? המלך הוא טוני מאסופ מהפועל ג'רוזלם, עם 52 הטבעות ב-21 משחקים.

לאקונט נדלק. "איך אתם מארגנים את זה מבחינה טכנית?", שאל. כאן בא הסבר טכני ארוך ומפורט, שכלל גם את מפת התפרסות הכתבים, ריכוז הנתונים וכל הדברים שלא מעניינים אתכם הקוראים. לאקונט שוב נדלק. "אתה יודע מה, נציג הסיפרה, מעניין אם נוכל לבצע את זה גם אנחנו, אצלנו בל'אקיפ". טוב, שיהיה.

אתמול פתאום מצלצל הלאקונט הזה, חביב מאד, אגב, ומספר. "זוכר שדיברנו על ההטבעות? ובכן, החלטנו לחקות אתכם, אלא שאצלנו לא מפרסמים את העניין, כי העורך שלי חשב שזה לא יעניין את האנשים, וחוץ מזה, כדורסל אצלנו הוא ענף זניח יחסית. אלא מה, היות שאני עובד גם במגזין כדורסל שיוצא בפאריז, הכתבים מעבירים לי נתונים ואני מפרסם אותם במגזין הזה. מעכשיו גם לנו יש טבלת מלך ההטבעות".

"בחייך", נרעש נציג הסיפרה. "ספר, ספר נתונים". לאקונט כיחכח קצת ושלף: "מלך ההטבעות שלנו, אחרי 5 מחזורים, הוא וויין קמבל מלה-מאן עם 8 הטבעות עד עכשיו. הוא שיחק אצלכם, נכון? ג'ים בילבה מלימוז' שני עם 6 הטבעות, סדריק הנדרסון מרואן עם 5, מרק מיצ'ל משאלון עם 5, וקרטיס קיטצ'ן עם 4 הטבעות. ואגב, העורך של המגזין מאד מאד התלהב מזה וכבר עשינו ראיון קצר עם קמבל בעניין, שסיפר שהוא היה לפני שלוש עונות מלך החסימות דווקא בישראל, זה נכון?".

גאווה מילאה את הלב, אין מה להגיד.

 
 
רוב פילאטוס
 
 
סם היינס
 
 
Powered By Art-Up