אנקראם זרק מגבת (30.3.94)
עדות חיה נוספת לימים שהיו ולא יחזרו (יש ימים שהיו וחוזרים?). והפעם, הסקורר בחסד שהיכה גלים עד שנשטף אל החוף. מתוך מעריב אי אז בימים ובחסות נשיאותית.
15/4/2021    
 

דייויד אנקראם, עם 32.2 נקודות למשחק, הוא סוף סוף מלך, מלך עצוב, אבל עדיין מלך. מלך הסלים. שנים שהאיש עם המגבת על הראש, הזר של היראקליס, הבדרן לפעמים, המוזר לפעמים, המופנם לפעמים, היה שני לניקי גאליס בטבלת מלך הסלים ביוון. שנים שהוא קלע וקלע, קלע וקלע, אבל תמיד גאליס הקדים אותו. ואם לא גאליס, אז פספאלי. היו כאלה שכבר החלו לחשוב שהעיתונאים היוונים מעוותים את הסטטיסטיקה לטובת גאליס, אהוב ליבם ואליל מדינה שלמה.

מאוד יכול להיות שלא נראה יותר את אנקראם כאן. האיש שגילו היה הסוד שהעסיק יותר מכל את העיתונות היוונית, נראה עייף מאוד. לכל עיתונאי, יווני או ישראלי, הוא סיפר משהו אחר. יש כאלה שאומרים שהוא בן 31, אחרים אומרים שהוא בן 34. הזרים שמשחקים פה מספרים על 35, 36 ויש אחד שאומר שהוא בן 38. ניסיון לברר את הנושא עם דייויד לא הצליח. אנקראם מתחבא מאחורי מזכירה אלקטרונית שובבה במיוחד, לבוש בשק ומתאבל על ירידת עפולה.

ב-87' ראה אותו עוזר מאמן היראקליס משחק בשכונה בארה"ב והביא אותו לארבעה משחקים בגביע קוראץ', תמורת 4,000 דולר. לפני כן, לא שיחק שנתיים ועוד לפני כן, היה כוכב בליגה האקוודורית, ישמור האל הטוב. אנקראם, אז אינגראם, קלע 163 נקודות (40.7 למשחק) והטריף את יוון כולה.

ב-88' הוא שיחק 18 משחקים וקלע 766 נקודות (42.5 למשחק), אלא שגאליס חתך ראשון את הקו עם 780 (43.3 למשחק). ב-98' קלע 37.1 למשחק, אבל גאליס עשה 40.6. ב-90' ניסה אנקראם מחדש, אבל נכשל שוב: 36.9 לגאליס, 34 לאנקראם.

ב-91' הושעה גאליס לשלושה משחקים, ירד בכושרו וסיים רק שביעי בקלעים. אנקראם סיים עם 28.7 למשחק. ככה זה כששומרים אותך שלושה איש ביחד. שוב שני, הפעם אחרי זארקו פאספלי מאולימפיאקוס, עם 29.5 למשחק. אחרי העונה הזו נמאס למאמן החדש של היראקליס מאנקראם. הוא טען, מה זה טען, התפוצץ מכעס וטען, שהוא לא רוצה את איש המגבת, כי הוא סוליסט והורס את המשחק. באה מכבי ת"א ולקחה אותו. אנקראם אימלל אנשים והתאמלל בעצמו, בדרך לממוצע של 20.6 למשחק – הנמוך ביותר שלו בשנים האחרונות.

ואת המלכות, שלא מצא בהיראקליס או במכבי, נתנה לו עפולה, ואנקראם, כמחווה, משך אותה איתו אל תהומות השאול (סתם, אל תיפגע, דייויד). אנקראם סיים עם 29.6 נקודות למשחק את הסיבוב הראשון, והגיע עד 34.7 בשני. ואת כל זה עשה באחוז מצוין עבור בומבר כמוהו – 51.1%.

ד"ש לך אנקראם, והרבה הצלחה בעתיד. מעולם לא היה מלך סלים גדול כמוך, שמתפקד כמו תותח עד הדקה ה-39 ו-50 שניות. תישאר, תישאר, תישאר.

 
 
חואן קרלוס נבארו
 
 
ביל מגאריטי
 
 
Powered By Art-Up