תנו להיתלות בשקט (21.9.94)
בספטמבר 94' כיכבו בורחאס, דנגור ואליחי בן שלום במעריב בדיון על עבירה טכנית לאחר לפיתת חישוק. היו ימים שבעיתון המודפס היה מקום לדברים חשובים באמת.
15/4/2021    
 

יבורך חג הסוכות, על שהואיל לבחור לעצמו את יום שלישי, מה שלא הסכימו ראש השנה ויום כיפורים לעשות, ובכך איפשר לסיפרה בסלע, לראשונה העונה, להתנוסס בגאון במועדה המקורי, יום רביעי, כמנהגה בארבע העונות האחרונות במעריב. הרבה עניינים, גם ברכות, נצטברו על שולחן נשיאות הסיפרה. נתחיל.

נושא בוער העלה עומאר בורחס, נציג הסיפרה בחולון ופרבריה. בורחס ראה את הפועל גבעתיים משחקת נגד הפועל ת"א, את מור נעמן מטביע, נתלה על החישוק אחרי ביצוע זממו וחוטף טכנית מהשופט. בורחס חזר מזועזע גם במחזור השני, אחרי שגילה שגם ג'ראלד פאדיו מראשל"צ הטביע ונענש בטכנית אחרי שהתנדנד על החישוק. וכשהגיע נשיא הסיפרה בעצמו ליד אליהו וראה את טרי פייר מטביע מול עמק יזרעאל, שוכח לרדת מהסל ומקבל טכנית, הוחלט להעלות את העניין לדיון בנשיאות.

פתח עומאר בורחס: "אנו, שמקיימים תחרות הטבעות מדי שנה, לא יכולים להרשות לשופטים לקלקל לנו. שריקת עבירות טכניות אחרי היתלות על החישוק תגרום לכמה מטובי מטביעי הליגה לחשוב פעמיים לפני הביצוע, מה שיגרור כמובן ירידה בתפוקת ההטבעות ופחות עניין אצל הצופים".

"מה הצעתך?", היקשה נשיא הסיפרה.

"לבטל החוק ומיד", ענה בורחס בנחרצות.

"ומה תאמר כששחקן ייתלה על החישוק, ישבור אותו ובגלל זה תשב ביציע חצי שעה עד שיותקן חישוק אחר ותקלל את הרגע שבכלל הגעת?", הרחיב הנשיא את הסוגיה.

בורחס הירהר. תשובה לא מצא. ואז, לפתע, התערב אליחי בן-שלום הדתי. "ראו חברים. מילא פאדיו ופייר, אבל מור נעמן? האם משקל זבוב כמותו מסוגל לשבור חישוק? הרי גם אם ילפות את הטבעת למשך חצי שעה יסרב זה להישבר. לפסול לישראלי הטבעה? איפה נשמע דבר כזה? עד שמואיל ישראלי להניע את ישבנו ולקפוץ אל-על, השמיימה, באים השופטים ועונשים אותו בחומרה?"

"אין ספק שעומדים אנו בפני בעיה שהיבטים רבים לה. שלוש הטבעות שהביאו עונשים טכניים למבצעיהן הן מצב לא בריא, לא לנו ולא לצופים", סיכם הנשיא. "בהיותנו נשיאות, נישא מכאן בקשה לשופטים להקל ראש בעניין זה. חישוקי הסלים מותאמים לימים מודרניים אלה, קפיציים המה ואינם נשברים כל כך מהר. ובמילים אחרות, עיזבו אותנו במנוחה ותנו לג'ון הדסון, מייקל קנדי ושלטון ג'ונס לפוצץ דאנקים בכל רחבי הארץ".

נציג המגזר הערבי, סעיד דנגור, ביקש את רשות הדיבור. "רציתי רק להזכיר לכם את עניין חזרתו של החתול הנורא, פנתר העשור, האליל הנשגב, אחד מחמישה חביבי הסיפרה, דניס וויליאמס, לליגה הישראלית. ודאי נצדיע לו לא פעם לאורך העונה ונדגיש, כי בהיותו שותף לקבוצה אחת עם מייקל קנדי המופלא, שוב משחקים צמד חביבים בקבוצה אחת, היא הפועל חיפה".

"כשם ששיחקו בזמנו מייק גיבסון ודייויד הנדרסון בהפועל ת"א, ואחריהם הנדרסון עם דניס בהפועל חולון", ציין מיד הדתי, המצטיין בזכרונו חסר התקדים, ומיד הפליג בדמיונו: "רק שילוב בלתי אפשרי של אלכסיס עם ת'רדקיל בקבוצה אחת יוכל להטיל אפילה מוחלטת על צמדים אלה ולהעמידם מבויישים בפינה".

וכמעט כרגיל, ברכה לסיום: לאבי סגל, איש העיתון המתחרה, אדוק ועקבי בעבודתו, מזל טוב לנישואיך עם טלי. מאחלים: נציגי הסיפרה בתפוצות.

 
 
מארסל קופנס
 
 
קארן קארפנטר
 
 
Powered By Art-Up