נראו לאחרונה
 
 
הספר "דאנק בפרצוף"   הספר "דאנק בפרצוף"
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הגיל של כל שחקני פרטיזן יחד הוא כמו הגיל של שארפ וארנולד"
הנה ראיון עם מישהו שפעם לא ידע מלה אחת בעברית, ותראו מה 15 שנים ויותר עשו לו. אחד משלנו, זופר אבדיה, על מכבי ת"א נגד פרטיזן בלגרד הערב.
2/11/2006    
 

פעם טעיתי כשכיניתי את ראדנקו דובראש "הגרנל הסרבי". הגנרל האמיתי של כל היוגוסלבים שהגיעו לשחק בישראל הוא בעצם זופר אבדיה, שמאמן היום במחלקת הנוער של בני-הרצליה. אבדיה הגיע לארץ לפני למעלה מ-15 שנים ושיחק כזר רמת השרון בליגה הבכירה. אחר כך המשיך גם בהפועל ת"א ובמכבי ראשל"צ לשעבר בליגת העל, ובעוד מספר קבוצות בליגה השנייה והשלישית. הוא הפך את ישראל לביתו.


אבדיה גדל בכוכב האדום בלגרד, אבל כאן, בראיון לרדיו ללא הפסקה, אנחנו עסוקים כרגע בעניני פרטיזן ומכבי ת"א. "פרטיזן בונה על טופ-16 העונה ולא יותר מזה, הוא אומר. "בעוד שלוש-ארבע שנים נראה פתאום כל מיני שמות לא מוכרים בולטים בטופ האירופי ונגיד מי אלה, נגיד מאיפה הם הגיעו. שחקנים בני 21 משחקים 35 דקות ביורוליג וזה מה שקובע. אצלנו שחקנים בגיל הזה משחקים 10 אולי 12 דקות. אין כמעט זרים אצלם, אין לחץ של פיינל פור".
סליחה, דרובניאק נורא רצה לקבל צילום בכדורסלע לפני המשחק נגד מכבי ת"א אז איפשרתי לו. זה בסדר מצידכם, נכון? אז הלאה, בואו נמשיך.


בהמשך לדברים שאמר אבדיה יש גם צד שני, לפיו הסרבים כבר לא זוכים באליפויות יורוליג ולא מגיעים לפיינל פור כמו פעם. "בזמני, החוק אמר שעד גיל 28 אי אפשר היה לעזוב את יוגוסלביה וכל השחקנים הטובים נשארו. גם אני הגעתי לישראל רק אחרי הגיל הזה. רק כשדראז'ן פטרוביץ' דרש מההתאחדות להוריד את הגיל ל-24 ואיים שאם לא יעשו כך הוא יעזוב את הנבחרת, הורידו את הגיל ל-24. מי היה מעז לא להוריד את הגיל כשדראז'ן דורש? ולמה 24? כי הוא היה אז בן 24. אם הוא היה בן 22, היו מורידים ל-22", אומר אבדיה.


וסוגר עניין: "דיברתי עם עיתונאי בבלגרד, יש גם משחק חשוב לפרטיזן בכדורגל נגד ליבורנו בגביע אופ"א בדיוק בזמן של הכדורסל, ולכן ופיוניר כנראה לא יהיה מלא. מכבי טובה מפרטיזן והיא פייבוריטית גדולה. בבלגרד מדברים רק על ההפרש, ולא על מי תנצח".


הראיון המלא עם זופר אבדיה – כאן.

 
 
שוטה הנבואה
 
 
דירק נוביצקי ענק הרוח פורש. מגדולי הגדולים היה, לא נכחיש זאת...
 
 
מי האיש? ...
 
 
סילבן לנדסברג מצטרף ל"זה א-ב של כדורסלע". בשעה טובה, חבוב. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up