נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארכיון, היפתח!
על רשימת השמאליים שתופחת, על שערי ארכיון כדורסלע שנפתחו מחדש, על חגי בדש שהתחרה עם קטש בקדטים ו-25 שנים מאוחר יותר נפרד מפסגות. זאת ועוד.
29/2/2016    
 

שלום,

כזה עוד לא היה לנו. הוספה של שלושה שמאליים מאותה קבוצה בבת אחת. שלושתם מוונטספילס, וכך הפציעו על מסך הטלוויזיה שלי אמש:

גולביס מאריס - לאטביה, פורוורד, 2.00, 1985

וויגינס, אלן - ארה"ב, פורוורד, 2.05, 1985

ניקס, דריק - ארה"ב, סנטר, 2.03, 1990 (וגם סוס יאור הבחור, אז בכלל משך את העין).

שי

ריישית כל, תודה רבה שי. הוספתי את שלושתם לרשימה הכוללת, אני מעריך, 300 שחקנים שמאליים פלוס-מינוס והולכת וגדלה מפעם לפעם הרבה בזכותך. כל אחד וההתייצבות שלו, ואתה בחרת לתרום בעקביות להרחבת 'שמאל, ימין שמאל' – הלינק שנמצא למטה משמאל בעמוד הראשי.

שיינית, אז לכאן הגיע דריק ניקס? זוכר אותו מצוין משידורי המכללות לפני מספר שנים מככב במישיגן סטייט, וכבר אז תפס את העין הנשיאותית (ממש כמו שאק גודווין איש ממפיס, שאתמול שידרנו את הניצחון שלו ושל קבוצתו על טולסה, כשהוא מסיים עם 28 נקודות. זכרו את השם הזה, עוד חבוב שיגיע לאירופה, אולי אפילו לליגה שלנו).

שלומות לנשיא,

המדורים הכלכליים מדווחים על עזיבתו של חגי בדש את תפקידו כמנכ"ל פסגות. בכתבות רקע עליו בעבר פורסם כי שיחק כדורסל והיה בנבחרת הקדטים. הכצעקתה או שניפחו קצת? מי היה חגי בדש כשחקן?

אבנר

שלומות גם לנתין,

גיגלתי קצת את בדש לראות איך הוא נראה כיום, ומה רבה היתה תדהמתי לגלות קרחת גדולה וחלקה. אחח, בדש הצעיר ומבטו השובב הפך להיות אחד המעונבים והמחויטים האלה, הגדולים האלה, יו נואו. כנראה שיש לו יותר שכל מאחרים, כן? והרי זהו תפקידנו, המוקצים, שבחרנו בכדורסל ללוות אותנו לאורך כל חיינו עד הקץ המר, לקטר על גורלנו האכזר ועל חוסר היכולת להיחלץ מהחיידק.

אני לא זוכר הרבה מבדש, מלבד העובדה שהיה בסגל של מכבי רמת גן בתחילת התשעים ואחר כך גם בהפועל חולון. זכור לי בעיקר כשחקן נערים-נוער מצטיין שהיה בסגל נבחרת הקדטים בתחילת התשעים, שנתון 1974, זה של עודד קטש. למעשה, בדש היה רכז ונכון לאותו זמן או קצת לפני כן היה הרכז הראשון, אבל קטש הגיח ועקף אותו בסיבוב בדרך לעמדת הרכז הבכיר ופריצה לכדורסל הבוגרים. מאמן הקדטים היה אז אלי קנטי. סיפור של 25 שנים, פייייי קיבינמט.

עוד הוכחה לכך שלא חייבים להתעקש. יש תחומים נוספים שאפשר ליהנות מהם ולהתבלט בהם, שומו שמיים, אפילו יותר מכדורסל.

ובכל זאת, אתה רואה, פעם כדורסל תמיד כדורסל. פתאום, בגיל ארבעים פלוס, כשאתה מנכ"ל פסגות הפורש, אתה זוכר לאזכור אקראי ולא צפוי בכדורסלע-האתר חובב הנוסטלגיה והאזכורים הקטנים.

ערן היי,

הרבה זמן לא כתבתי לך. בכלל, כמות הכניסות שלי לאתר שלך פחתה מאוד משמעותית בשנים האחרונות, כי כמו שלך יש המון עיסוקים אחרים, ואתה מתקדם בחיים, ולכן כמות האייטמונים החדשים פחתה משמעותית, כך אני מתבגר, עסוק יותר ויותר, יש זאטוט חמוד להפליא שאני צריך לדאוג לו, יש פייסבוק וכבר כמעט לא נכנסים לאתרי אינטרנט רגילים, ויש סמארטפונים ומי נכנס לאתרי אינטרנט כשיש אפליקציות, ויש פלטפורמות אחרות על ספורט בכלל וכדורסל בפרט (כמו דף הפייסבוק המצויין של אהרל'ה וייסברג). וויל סולומון כבר מזמן לא משחק כדורסל, שאול מופז כבר מזמן לא בפוליטיקה וה"דבר אלי יפה" לקוח מהתוכנית אי אז בימים של אלי יצפאן, שגם הוא די נעלם מהמסך. ובכלל, אני בטוח שתקרא את ההודעה הזו רק בעוד שלושה חודשים במקרה הטוב.

אבל, וזה אבל גדול - מקווה מאוד שאתה זוכר (ודי עצוב אם לא), אבל השנה כדורסלע בן 10 שנים! ובהתחשב בכל העובדות שציינתי מקודם זה הישג אדיר שלעצמו, לשרוד בצורה יפה כבר עשר שנים. אז זה מצדיק סיבה למסיבה, אולי אייטמון נוסטלגי עם כתבות בולטות מה-10 שנים האחרונות, רשימת כל הביטויים שנכנסו (רואה החשבון דן שמיר, ששון ושמחה וכו') מה שעולה בראש. והכי חשוב, תטפח לעצמך על השכם שכדורסלע כבר גדול ועדיין פה ועדיין שומר על עניין.

אז לחיי עוד 10 שנים!

עומר

רוב תודות, עומר. מספר עדכונים: קראתי את המייל שלך באותו יום שהגיע, הוא רואה אור מספר ימים לאחר מכן. לא תאמין – וויל סולומון עדיין משחק, ועושה את זה בליגה הראשונה בצרפת עם אנטיב. כמות וקצב האייטמונים, לגמרי במקרה, גברו מאוד בשבועיים האחרונים. וגם אם הכמות תפחת שוב, והיא תפחת, הרעיון הוא להמשיך. להמשיך, להמשיך, להמשיך. ולא נתחיל להשוות מספר צאצאים, כן?

אין לי ציפיות מיוחדות, המטרה היא ליהנות, או לנסות ליהנות, ולהשאיר משהו לקוראים בעבר, בהווה ובעתיד. ובכלל, די עם ההלקאה העצמית. כנראה שלא אגיע שוב לאותה כמות יוצאת דופן של ערכים חדשים, פרופילים לרוב, סוסונים, תותחנים, שירים, דמויות אחרות ומה לא, שצמחו ב-6-7 השנים הראשונות של האתר. מיליונים של מילים. מיליונים.

אבל הבעיה היא לא היום, הסטנדרט שנוצר אז היה די לא שפוי, מתברר, בלי קשר לאפליקציות או לעולם התקשורתי שמשתנה. גם כוח העזר פחת, התעייף, נדד הלאה. התחלנו עם התרגיל, הסר, הזאב, רב"ס, צוד בדיחי אשר על המתים המזמרים. נדמה שכולם מבקרים פה ושם, אבל כמוך, כמוני – התבגרו, פנו לנתיבים אחרים. ההבדל הוא אחד – זה שלי. אם אני הולך – נגמר.

ולמה שייגמר? כי אנשים הולכים לפייסבוק ולאפליקציות? שילכו לפייסבוק ולאפליקציות.

ודאי שאני זוכר. כדורסלע יהיה בן 10 ב-15 במאי השנה. זה מתקרב. אני לא איש של חגיגות גדולות, אף פעם לא הייתי. אולי נחגוג ואולי לא, ובכל מקרה תודה רבה על הברכות והאמון.

שלום,

היות שריכזתי את התוצאות השנתיות לאורך כל השנה, מצאתי כמה פותרים שפתרו חידות רבות ועל כן ראויים לאזכור בטבלה של כל הזמנים, שכרגע מעודכנת יותר.

אני אוסף לי דקות מתות בעבודה כדי ליצור טבלה סופית, מעודכנת ונכונה של פותרי החידה לאורך שנים, ואני עובר על פתרונות לחידות ישנות ומרכז את תוצאותיהן לטבלה אחת גדולה (עבודה שחורה, אבל כחובב סטטיסטיקה, אני נהנה).

לצערי יש כרגע גישה באתר רק לחידות החל מ-1.11.09, ואני מניח שככל שהזמן עובר תימנע הגישה גם לפתרונות אלו.

עכשיו אם יותר לי, אשאל, או אפילו אבקש. האם יש אפשרות לגשת לאותם פתרונות, או שהם אבדו בתהום הנשייה?

במסגרת חיפושיי נתקלתי בטור הזה:

"http://www.cadursela.co.il/Default.asp?ArtID=3348&Type=21" וממנו הצלחתי לדלות שמות של אנשים שפתרו חידות רבות, וחדלו מזה הרבה לפני סוף 2009.

אמנם, ברור לי שזה כלל לא חשוב, וגם סביר מאד שאותם אנשים לא יקראו את האייטמונים הללו או יתרגשו ממקומם בטבלה. אבל זה איזה שיגעון כזה.

כן, כן. לא, לא. תודה בכל מקרה.

דרור

חשוב, חשוב, דרור. הכל חשוב. תאמין או לא, הוסר המחסום וכל האייטמונים שפורסמו בכדורסלע זמינים מעתה והלאה בארכיון, כולל אלה מתחילת הדרך ב-2006 ועד לאותו תאריך שהזכרת ב-2009.

לכל המעוניינים להציץ בתחילת דרכנו – עכשיו זה אפשרי. אפשר להניח שחלק מהלינקים הפנימיים כבר לא עובדים, או תמונות מסוימות, אבל האייטמונים שם. איי איי איי, היינו צעירים ותמימים ב-2006.

אגב זמן פנוי ורצון לעזור, בזמנו עלתה אפשרות שתרביץ אייטמון לשום כלום אחת למספר שבועות. הרביצות אחד ונעלמת? כתיבה שפה קשה או מה? עזוב אותך צאצאים וזאטוטים, קודם תכתוב ואחר כך תדאג להם.

ועד כאן מהדורת שאלותשובות, קילו טקסט משקלה.

בוקר צח, צהריים זכים וערב נינוח במיוחד.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 18/07/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
פני הרדאוויי
 
  נרימה כוסית לחיי 
דייויד בלו
 
  נרימה כוסית לזכר 
מאיר אריאל
 
 
בורקסים נוטפי שומן לקראת סופ"ש, כנהוג אצלנו ...
 
 
קדימה, יש לכם עד 3.8 בחצות: מי הארבעה? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up