נראו לאחרונה
 
 
ציבונה זאגרב 1997/98   ציבונה זאגרב 1997/98
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החונק מבלגרד
דושקו וויושביץ' הוא האיש שעמד כאן בשבועות האחרונים. יש פותרים, יש גם זוכה, והגיע הזמן לעבור לחידה חדשה. היידה ובהצלחה.
20/3/2020    
 

קורונה או לא, דושקו וויושביץ' עומד יותר מדי זמן בפינת 'ונשאלת השאלה' והגיע הזמן לשחרר אותו משם ולהחזיר לארכיון.

שמות הפותרים: אסף עמית, שמואל פרקוביץ', מיכאל פינק, הדר עפרוני, יניב שכטר, עידו הרשקוביץ', עופר שמור, רועי אליצור, דוד אורנשטיין, עמרי מצר, יונתן שרברק, ניצן כהן, עידו ולדמן, שי הופמן, דני סמיד, אבנר דובדבן, עודד פינקלמן, דניאל נקסון, סרגיי צווטקוביץ', יונתן בלי שם משפחה, זאב לפידס, רונן ציון, שלום קורנבלום, מיקי גולד, שי פיין, מוטי אנגלשטיין, אלירז פולק, אלי רגב, יותם בוטנר, יובל שושן, שני מאיר, ארז מטלון, רן זיסקין, אלעד גולדבלט, יעל רוטנברג, אביעד קורמן, צורקה, עמרי קלטר.

ועכשיו בואו נלמד קצת על האיש באמצעות חלק מהפתרונות המפורטים שהגיעו על ידי בני העם ובנותיו (יען נוח יותר ללכת על קופי-פייסט במקום לכתוב בעצמי, כן? לא נכחיש זאת).

כותב אחד:

"בתמונה דושאן (דולה) וויושביץ', מאמן ותיק ושבע קרבות שזכור לחובבי הכדורסל בעיקר מהסדרה בה הוביל את פרטיזן מול מכבי תל אביב. הרבה לפני שניק נרס והראפטורס שמרו ארבעה אזורית ואחד אישית בגמר, דולה עשה בדיוק הפוך ושמר ארבעה אישית וסלאבקו וראנייש ארוך אחד באזורית מתחת לסל. כתוצאה מכך, יוגב אוחיון נשאר חופשי לגמרי לזרוק שלשות והצבע נאטם. במכבי היו המומים מהשמירה יוצאת הדופן, אוחיון ניסה לזרוק כמה פעמים (והחטיא) והפער שפתחו דולה וחניכיו ברבע הראשון נשמר עד לסיום. את המלאכה הם השלימו בהיכל הענק וההומה בבלגרד ודולה, שנתן מט מהסרטים לצהובים, זכה בחוזה מטורף בצסק"א.

בנקודה הזו התברר שהאיש מומחה גדול לכדורסל סרבי, אבל פחות בקיא בשוק הבינלאומי וגם באנגלית לא ממש שולט. ההתנסות בצסק"א הסתיימה מהר מאד בפיאסקו ודולה נעלם למדי מאז, אבל את היצירתיות המטורפת שלו קשה לכל מי שהיה עד לסדרה ההיא לשכוח החלמה מהירה לחולי הקורונה ולמדינה בכלליות" (דבר יו"ר הדירקטוריון: יפה, יפה).

טוען אחר:

"דושקו וויושביץ' כמובן, שהצליח להדהים את מכבי ת"א במשחק הראשון בסדרת ההצלבה נגד פיני גרשון. הפסד שסימן את ההידרדרות בעונה שהסתיימה בהפסד לגליל עליון של עודד קטש. כיף לחזור לכדורסלע אחרי יותר מדי זמן" (דבר יו"ר הדירקטוריון: מקווה שגם כדורסלע יחזור אל העם אחרי יותר מדי זמן של צליעה, חריקה והתאיידות).

מרביץ שלישי:

"דושקו וויושביץ' האגדי בבלגרד, שבצסק"א לא היה לו נחמד (לא דובר רוסית, האח והידד). למרות שזכה שנה לפני במאמן השנה ביורוליג, לא עלה עם צסק"א להצלבה - ופוטר מיד. חזר לפרטיזן לשלוש שנים ואח"כ בלימוז' - ללא שפה ובדד" (דבר יו"ר הדירקטוריון: חריזה נאה).

ומשרבט אחרון:

"לא אחר מאשר דושקו וויושביץ', גדול מאמני פרטיזן בלגרד שגידל הרבה כוכבי יורוליג ו-NBA (וסלי, פקוביץ', בוגדנוביץ'). בתור אוהד כוכב האדום, היה לא קל איתו, אבל הוא תרם המון לכדורסל. עובדת בונוס, הוא מאמן היחיד שלא העפיל לטופ 16 עם צסק"א מוסקבה" (דבר יו"ר הדירקטוריון: אוהד הכוכב האדום? חשבתי שזופר אבדיה הוא היחיד).

והיתה גם טעות שחזרה על עצמה אצל שלושה מכובדים ששלחו פתרונות. כולם היו משוכנעים לגמרי שמדובר ביסמין רפשה. ברם-אולם, זה לא הוא, כאמור. בהזדמנות זו הנה רפשה (עם וויצ'יץ'), ולא נכחיש כי קיימים קווי דמיון מסוימים. והיה גם אחד שהימר דווקא על מקסו "יו נואו" אוסטואיץ' ולא פגע.

העברתי את שמות כל הפותרים אל ענק הרוח והקומה אנ-דנ-דינו ראדג'ה המופתי והמשובח גם יחד. הוא רשם את השמות על פתקים, קימט, קיפל, ערבב, מעך שוב, קימט שוב, ובסוף בחר פתק אחד, פתח אותו והודיע לי שהזוכה הפעם הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

הדר עפרוני!

יאאא אולוהיים, הדר!

זכית בכדורסלע-המגנט!

מבין? מעכל? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט של כדורסלע, לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת דושקו וויושביץ', אשר על פי דיווחים מ-2014 חנק ליד הספסל את בוגדן בוגדנוביץ' במהלך משחק סוער בין פרטיזן לז'לז'ניק והסביר לאחר מכן: "זה היה אקט חינוכי, שלקוח מהחינוך הפרוסי הקדום".

חידה חדשה ממתינה לכם, צאו ופצחו אותה היטב בני העם ובנותיו.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 24/01/2021
 
  נרימה כוסית לחיי 
יותם הלפרין
 
 
שם בבית הקטן, שושנים פורחות בגן, ובשובך הלבן - היונה. ...
 
 
איזו קבוצה משחקת באולם הזה? ...
 
 
גם עמית תמיר הוא בעל ערך אצלנו. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up