נראו לאחרונה
 
 
מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99    מדריך הכדורסל השלם לעונת 1998/99
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראדג'ה מנהל את חידת אוקולאג'ה
הפורוורד המגוון של נבחרת גרמניה בזמנו ובוגר נורת' קרוליינה הוא האיש שהתבקשתם לזהות. יש פתרון ופירוט, יש זוכה ויש גם חידה חדשה. היידה, ובהצלחה.
5/5/2024    
 

עד כמה היה אדמולה אוקולאג'ה מוכר ומפורסם בישראל? זאת לא נדע. אם לשפוט על פי מספר הפתרונות שהגיעו בעקבות החידה שהוקדשה לו התשובה היא: לא מאוד.

אוקולאג'ה מת ממחלת הסרטן במאי 2022. האמת המרירה היא שלא מצאתי זמן להקדיש לו, או לזכור את דבר מותו ואז להקדיש לו, חצי שעה לכריית קבר רשמי בלינק 'לזכרם' ולהנציח אותו באתר המופתי והנושן כאחד הקרוי כדורסלע.

חייב להתאמץ יותר למענו ולמען בני העם ובנותיו, ולעשות זאת.

הוא שיחק בנורת' קרוליינה בסוף שנות התשעים, מקום בו שיחקו גדולי ושועי עולם ובהם גם מי שנחשב לגדול מכולם. שיחקו איתו אז שמונד וויליאמס, וינס קרטר המרחף, אד קוטה שהגיע להפועל ירושלים, אנטוון ג'יימיסון ועוד כהנה וכשמה. בלט מאוד שם, לא נכחיש זאת.

הוא ניגרי בעל אזרחות גרמנית, ששיחק ברחבי אירופה בקבוצות בעלות שם דוגמת ברצלונה, מלאגה ואלבה ברלין. למעשה, אני זוכר אותו בעיקר ממלאגה משום מה, אבל אין למעשה קבוצה אחת שהוא מזוהה איתה.

ומנבחרת גרמניה, כמובן, שם שיחק לצד דירק נוביצקי בחלק מהטורנירים והאליפויות המרכזיים בעולם. באליפות אירופה ב-2003, גרמניה, הוא היה מלך הריבאונדים. שימש גם כקפטן בשלבים כאלה ואחרים ורשם הופעות כחול אשר על שפת הים לרוב.

לאחר פרישתו בגיל 35 במדי באמברג, אוקולאג'ה שימש כסוכנו של דניס שרודר ועבד עם חברת 'אוקטגון' הגדולה.

בחודש אפריל 2024 הוצב בכדורסלע למשך כשבועיים במסגרת 'ונשאלת השאלה', פינה שמחזיקה מעמד איכשהו כבר 18 שנים, ובחודש שאחריו הגענו לכדי מיצוי העניין. ואלה שמות שועי העולם אשר ידעו לזהות כי אדמולה אוקולאג'ה הוא הדמות שהתבקשתם לזהות: דוד אורנשטיין, אור נתנאל, נתי פפירוביץ', שי פיין, אמיר שהרבני, לירון גרינולד, עדי וינגרטן, חגי זינגר, אמיר מטרי, מוטי אנגלשטיין, יואב פינקלמן.

פתרונות שגויים שהגיעו: קרלטון מאיירס (פעמיים), סטפן אריגבאבו (שם נשכח, יפה שיש מי שזוכר ממרחק השנים).

העברתי את שמות כל הפותרים אל אנ-דנ-דינו ראדג'ה, ענק הרוח והקומה מקרואטיה, אשר מגריל הגרלות עבורנו בהתנדבות מלאה במשך שנים רבות ועושה זאת בחפץ לב (מלבד מספר פעמים לאורך השנים בהן ביקש שכר ודחינו אותו בהלוך ושוב, מה שגרם לאכזבה מרה אצל המיליונר הזה).

לאחר בחינה מדוקדקת והגרלה מזורזת הפעם, הוא הודיע לי שהזוכה הוא . . .

הוא . . .

הוא . . .

יאאא אולוהייים, לירון!

זכית בכדורסלע-המגנט? קולט?

שלח נא את כתובתך המלאה חבר, ותקבל עד לשם מגנט כדורסלע – לא פחות ולא יותר.

ועד כאן חידת אדמולה אוקולאג'ה, אחת חדשה ממתינה לכם. צאו ופצחו אותה פצח היטב, בני העם ובנותיו.

שלומות ונצורות בשלב זה.

 
 
שוטה הנבואה
 
ארועים לתאריך: 30/05/2024
 
  נרימה כוסית לחיי 
דארנל רובינסון
 
  נרימה כוסית לחיי 
ואסקו אבטימוב
 
 
אבל כבד
 
 
נעבור ל-NBA: מי השניים? ...
 
 
פעמיים אלוף אירופה עם מכבי ת"א, מדליסט כסף עם הנבחרת. ...
 
 
 
 
 
 
 
Powered By Art-Up